W Galerii Zielonej Młodzieżowego Domu Kultury, w dniu 1 marca odbył się wernisaż Plakatu Chopinowskiego. Ta niezwykła wystawa gromadzi prace przygotowane przez 20 wybitnych plastyków z całego kraju. Rzadko mamy okazję oglądać w Biłgoraju tak wybitne kolekcje.
Za każdy cios wroga, następowała kontrakcja ze strony polskiego podziemia. Działania obronne na Zamojszczyźnie odznaczały się walką jednocześnie z dwoma wrogami, a mianowicie z okupantem niemieckim, jak i bandami nacjonalistów ukraińskich (UPA). Walki te rozpoczęto w nocy 27 na 28 ...
Związek Młodzieży Wiejskiej razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju zorganizowały Młodzieżowe Konfrontacje Folkowe, Europa Kultur. W ramach projektu odbyły się warsztaty folkowe oraz konferencja. Wydarzenie miało miejsce 27 i 28 lutego w biłgorajskim Hotelu DODO.
Od marca wzrośnie wysokość świadczenia nazywanego zasiłkiem pogrzebowym. Zasiłek ten obliczany jest jako dwukrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, obowiązującego w dniu śmierci osoby, za którą zostały poniesione koszty pogrzebu.
Pierwsze miesiące roku to czas rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Mimo, że zeznania podatkowe są składane od wielu lat, większość podatników ma wciąż z ich wypełnieniem mnóstwo problemów. Kampania informacyjna "Szybki PIT", ma na celu ...
Dobry trener dba o swoich zawodników. W przypadku gdy mają spadek formy - zmotywuje. Jest z nimi na dobre i na złe. Wesprze, pomoże, skrytykuje. Są jednak błędy, których się nie wybacza. Błędy, po których zawodnik schodzi z boiska… Na dobre.
W poniedziałek 8 marca będziemy obchodzili święto wszystkich Pań. Kiedyś nieodzownym elementem obchodów tego dnia był skromny goździk i rajstopy w pudełku. Dzisiaj kobiety liczą na znacznie więcej.
Latem 1943 roku pod pretekstem "zwalczania band", Niemcy wznowili akcję pacyfikacyjno-wysiedleńczą "Wehrwolf". W czerwcu i lipcu 1943 roku we wszystkich powiatach wysiedlano 171 wsi. Cała akcja objęła na Zamojszczyźnie 297 wiosek i około 110 tysięcy ludzi, czyli 34 ...
Na początku czerwca 1944 roku oddziały frontowe Wehrmachtu, przystąpiły do operacji "Strumwind I". Utworzony "kocioł" zamykał w swym wnętrzu lasy lipskie i janowskie. W "kotle" znalazły się głównie zgrupowania partyzantki radzieckiej i Armii Ludowej. Po 3 dniach doszło do ...
Halloween, sitcomy, telenowele, programy śniadaniowe… Nawet święto zakochanych skopiowaliśmy z zachodu. Na razie wszystko jakoś się kręci. Jest strasznie, śmiesznie, romantycznie i smacznie.
Tak jak politykom nie wychodzi udawanie dziennikarzy (Biłgorajska Nr 11/011), tak samo nie wychodzi im bawienie się w kabareciarzy, choć - to trzeba przyznać - w partyjnych szeregach nie brakuje posłów pokroju Stańczyka. Lub jak ktoś woli - błazna.
Proces wychowania dziecka trwa przez długie lata. W tym czasie rodzice stają w obliczu różnych sytuacji i zachowań swoich pociech. Niektóre z nich są naganne i powinny być surowo karane, inne natomiast są godne pochwały. Rodzice widząc pozytywne zachowania swoich ...
W czwartek 8 kwietnia do Biłgoraja przyjechali studenci I roku magisterskich studiów uzupełniających na kierunku Architektura Krajobrazu. Młodzi ludzie w ramach zajęć przeprowadzali na naszym terenie zajęcia terenowe. Studenci będąc i robiąc zdjęcia w terenie, zastanawiali się, jak najlepiej ...
Spośród ponad tysiąca uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ jest trzech uzdolnionych, młodych ludzi uczestniczących w wielu przedsięwzięciach Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Są to: Mateusz Zawiślak (IIIa) i Jakub Zawiślak (IIa) oraz Dawid Pawlos (IIIi). Fundusz to ...
Pomimo upływu 70 lat od zbrodni katyńskiej, nadal kryje ona swoje mroczne tajemnice, nadal wiele spraw pozostaje niewyjaśnionych. Czy tamte wydarzenia doczekają się kiedyś sprawiedliwego sądu ze strony rosyjskiej?
Dziesiątego kwietnia doszło do największej tragedii w powojennej historii Polski. W drodze na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, zginął Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką. Śmierć ponieśli wszyscy członkowie delegacji. Ziemia katyńska po raz ...
Dziewięćdziesiąt sześć osób. Część znałem bardzo dobrze, części w ogóle nie znałem. Z jednymi przeprowadzałem długie wywiady, z drugimi nie zamieniłem ani słowa. Wielu pisze i mówi brakuje słów... Ja do powiedzenia mam wiele.
Mowa o 22 latku, który pod wpływem alkoholu i wbrew wydanemu zakazowi kierował samochodem, przewożąc w nim dwoje pasażerów. Doprowadził do wypadku, ale na szczęście obrażenia wszystkich znajdujących się w pojeździe nie są poważne.
Polowa msza święta odprawiona przy Pomniku Jubileuszowym na rynku w Biłgoraju zgromadziła tysiące mieszkańców o różnych poglądach, reprezentujących wszystkie barwy i odcienie sceny politycznej.
Od wieków stosunki polsko - rosyjskie należą do bardzo skomplikowanych. Polacy w swej historii niejednokrotnie czuli nad sobą cień wschodniego sąsiada.
W sobotę 16 listopada odbyła się kolejna edycja Wieczoru Darczyńcy, organizowanego przez fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Tegoroczne wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ wpisało się w obchody 25-lecia działalności fundacji.
11 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj i Tarnogród
6 listopada 2024
Żurawie
Tragiczny finał poszukiwań
27 października policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu mieszkanki gminy Turobin. Niestety poszukiwania zakończyły się tragicznie. W środowe przedpołudnie policjanci odnaleźli ciało kobiety.
w niedzielę, godzina 08:54
Bukowa
Tragiczny pożar w gminie Biłgoraj. Nie żyje mężczyzna
dzisiaj, 10:55
Region
Moto Wypominki 2024
10 listopada 2024
Biłgoraj
Biłgoraj uhonorował bohatera [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę, 10 listopada, w Biłgorajskim Centrum Kultury miała miejsce wyjątkowa uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Biłgoraja ppor. Józefowi Steglińskiemu ps. "Cord". Wieczór poświęcony był bohaterowi, który swą niezłomnością zasłużył na szczególne miejsce w historii regionu. Uroczystość uświetniła prapremiera filmu dokumentalnego "Ten skrawek ziemi to wolna Polska".