Uroczystość 15-lecia placówki zgromadziła samorządowców m.in. starostę Mariana Tokarskiego, Jarosława Piskorskiego i Jarosława Lipca, członków Zarządu Powiatu, burmistrza Janusza Rosłana, Teresę Różańską, Sekretarza Gminy Biłgoraj reprezentującą Wójta, a także środowisko edukacyjne: Monikę Żur reprezentująca Lubelskiego Kuratora Oświaty, Jana Komana, kierownika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, dyrektorów biłgorajskich szkół oraz kierowników i pracowników zaprzyjazionych WTZ-tów i ośrodków.
Zespół Szkolno-Rewalidacyjny do życia powołał Zarząd Powiatu uchwałą podjętą 1 czerwca 2000 roku, wtedy szkoła otrzymała nazwę Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Teodorówce. Nadzór nad nim sprawował od początku Lubelski Kurator Oświaty. Placówka przeznaczona była dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną mieszkających w DPS w Teodorówce. Uczniowie uczęszczali na zajęcia na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz w tzw. zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze. Pierwszym dyrektorem placówki była Bożena Knapik - Ciosmak. - Nasza placówka przez 6 lat funkcjonowała w Teodorówce, w wynajętych pomieszczeniach. W 2006 roku SOR przekształcono w Zespół Szkolno - Rewalidacyjny, a szkoła rozszerzyła swoją ofertę o Szkołę Przysposobienia do Pracy dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie, wówczas także oficjalnie powstała Szkoła Podstawowa Specjalna, Gimnazjum Specjalne oraz funkcjonował Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy - mówiła obecna dyrektor Marzena Kopacz. Jak wspominała dalej warunki pracy były trudne, ze względu na sytuację lokalową. W 2011 roku we wrześniu placówka została przeniesiona do Biłgoraja, gdzie jest do chwili obecnej w części internatu Medycznego Studium Zawodowego. Portal bilgorajska.pl pisał o tym w artykule Nowe lokum ZSR
Zaproszeni na uroczystości goście składali życzenia i gratulacje, dla wszystkich pracowników Zespołu, na ręce pani dyrektor. Jak podkreślał starosta Tokarski, nikt nie ma wątpliwości, co do konieczności dalszego funkcjonowania placówki i otaczania szczególną opieką uczących się w niej podopiecznych. List okolicznościowy wystosował m.in. Lubelski Kurator Oświaty. - Dziękuję za wiarę w twórcze możliwości dziecka, "że jest dobre, że umie, potrafi", z tej prawdy czerpie ono odwagę, by wierzyć w siebie i uczyć się trudnego życia - napisał Jan Lelonek. Na zakończenie uroczystości zgromadzeni obejrzeli przedstawienie w wykonaniu podopiecznych placówki, zwiedzili takżepomieszczenia szkoły. Nie zabrakło jubileuszowego tortu.
Zainteresowanych szczegółową ofertą placówki odsyłamy do strony: http://www