POWIAT Wybory Prezydenckie 2010.07.02 08:50 | aktualizacja: 2010.07.03 11:59 Przed nami druga tura wyborów prezydenckich. Zostało już tylko dwóch kandydatów, którzy od początku byli faworytami. Jednak większym poparciem społecznym, w pierwszej rundzie cieszył się Bronisław Komorowski. Jarosław Kaczyński deptał mu po piętach. Kto więc zwycięży w niedzielę? Od początku sondaże większe szanse na zwycięstwo dawały Marszałkowi Komorowskiemu. Niektóre "mówiły" nawet, że zwycięży on w pierwsze rundzie. Wg ośrodków badań opinii publicznej mniejsza część społeczeństwa deklarowała poparcie dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak pokazały oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów sondaże myliły się i to znacznie. Procent głosów oddanych na każdego z kandydatów różnił się od ostatecznego wyniku nawet o kilkanaście punktów. Obecne sondaże, przeprowadzone przed II turą również wskazują na zwycięstwo przedstawiciela Platformy Obywatelskiej. Czy w takim razie kandydat PiS liczy się jeszcze w walce o fotel prezydenta?
Podobna sytuacja była pięć lat temu, kiedy wybieraliśmy pomiędzy Lechem Kaczyńskim i Donaldem Tuskiem. Obaj byli przedstawicielami partii, które walczą obecnie. Obaj zdeklasowali pozostałych konkurentów i tak jak wtedy zwycięstwo sondaże prognozowały Platformie. Stało się dokładnie odwrotnie. Mimo, że w pierwszej turze wyborów wygrał Donald Tusk, z przewagą ponad 6 procent, prezydentem został Lech Kaczyński. W decydującym starciu zdobył on 54.04% wszystkich oddanych głosów. Donald Tusk miał wynik mniejszy o nieco ponad 8 procent. Czy potwierdzą się sondaże, a może będzie powtórka z historii i zwycięży ten, który wg badań ma mniejsze poparcie? Dowiemy się już w niedzielę. Jt
REKLAMA
2 głosy
Kaczyński czy Komorowski?, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
5be-88a
|
~ ci sza g. mnie obchodzi na kogo zaglosujesz chyba nie wszyscy wiedza co to CISZA WYBORCZA!
|
PL
035-4f0
|
~ kondzio przebrała sie miarka głosuje na JARKA
|
US
b2e-387
|
~ anty-k Urząd (prezydencki) jest, chyba tylko po to by wielu skoligaconych pseudo-polityków w "trosce o naród i Polskę" mogli pływać jak przysłowiowe pączki w maśle. Dlatgo nie zagłosuję na żadnego kandydata.
|
PL
417-6bd
|
~ Trzymamy kciuki za zwycięstwo Panie Jarku! Niech dobro i prawda zwyciężą!!!
|
PL
417-6bd
|
~ patriotka Ja oraz cała moja liczna rodzina zagłosujemy na Jarka
|
PL
417-6bd
|
~ Zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego Bo jest człowiekiem uczciwym, szczerym, wielkim patriotą
|
PL
f00-22b
|
~ Wyborca Zgadzam się z anty-kiem. Ale skoro jednak ten urząd jest, to wolę, żeby prezydent był z klasą i poglądami, które są najbardziej zbliżone do moich. Każdy świadomy wyborca pewnie tak myśli przy głosowaniu.
|
US
b2e-387
|
~ anty_k Funkcja prezydenta (w obecnym umocowaniu konstytucyjnym i prawnym) niema żadnego sensu. Stworzono ją po to by zdystansować sie od "komunizmu" i nawiązać do przedwojennych tradycji.Prezydent może pełnić rolę hamulcowego (jeżeli wywodzi się z opozycji) lub marionetki (jeżeli jest związany z partią będącą u władzy).Przykładem była poprzednia prezydentura.Trzeba być bardzo naiwnym by uwierzyć w różne "obiecywanki" padające z ust kandytatów.Jedyną korzyść mogą odnieść partyjni koledzy obu kandydatów -będzie dużo ciepłych posadek w prezydenckim pałacu.Posadki bardzo intratne z zerową odpowiedzialnością.Jeżeli przegra J.Kaczyński będzie to ogromna tragedia dla całej armii różnych partyjnych kolesi - a było ich zatrudnionych w pałacu ponad miarę.WALKA TOCZY SIĘ O KORYTO I KASĘ - reszta to zwykła kiełbasa!
|
PL
417-6bd
|
~ Głosuję na Jarosława Kaczyńskiego Mam dość chamstwa PO
|
PL
f00-22b
|
~ żonglerka wyborcza ma swój czas Prezydent jako głowa państwa, powinien dbać o przyjazne i korzystne dla kraju kontakty z innymi państwami i stanowić gwarant troski o lepszą przyszłość obywateli.Kto opowiada się za in vitro,daje tym dowód troski o polskie rodziny, o ich rodzicielstwo. Ważne są wizje gospodarczego rozwoju Polski.Temu powinny służyć m.in.inicjatywy Prezydenta, jego odpowiednie współdziałanie z parlamentem, z rządem RP.Wybierajmy mądrze, nie dając się nabrać na ładne i często nieprawdziwe słówka, obliczone na efekt wyborczy. Migalski ( z PIS) otwarcie powiedział w jednym z wywiadów, że polityk może nawet kłamać, byle osiągnął cel. Szkoda, że niewidoczny jest syndrom Pinokia. Wyobrażam sobie te nochale do samej ziemi u niejednego polityka. Na koniec wszyscy życzmy sobie więcej wzajemnej życzliwości, no i super prezydenta.
|
PL
417-6bd
|
~ Jarosław Kaczyński będzie bardzo dobrym prezydentem!!!!. Nie damy go zaszczuć!!!
|
PL
f00-22b
|
~ poli - to- logicznie Z pewnym rozbawieniem obserwuję kandydatów zabiegających o głosy wyborców. I tak, wczoraj Kaczyński z sympatią wypowiadał się o Gierku, zapewne licząc na głosy choćby lewicy, wszak każdy głos na wagę złota. I co na to PO? Straciło instynkt samozachowawczy (w tym miejscu marnie z socjotechniką)i narobiło ambarasu, ostro krytykując Kaczyńskiego za ciepłe słowa o Gierku, jednocześnie strzelając sobie samobója, czyli narażając się lewicowym wyborcom ( a każdy głos na wagę złota). A rolnicy dobrze pamiętają, że to właśnie za Gierka zostali objęci ubezpieczeniem. PO kontruje, że więziono opozycję, że długi z tamtego olkresu ciągnęły się wiele lat. A rolnicy starszego pokolenia dobrze pamiętają, że to za Gierka zostali objęci ubezpieczeniem. Tu się nasuwa konkluzja, że obcenie suwerenna RP też jest ogromnie zadłużona. Z kolei wielu wyborcom np. Napieralskiego, pewnie trudno zapomnieć bardzo krytyczne słowa Kaczyńskiego o tym, żeby lewicę zdelegalizować. Dopiero po wyborach okaże się ile procent prawdy było w głoszonej "prawdzie" kandydatów.Gra Wyborcza dobiega końca, niestety za mało w tych spotkaniach, debatach troski o los zwykłego człowieka, który ledwo wiąże koniec z końcem albo jeszcze gorzej. A tacy stanowią ogromną część polskiego społeczeństwa. I nie z ich winy częstokroć mają problemy z zatrudnieniem, mimo kwalifikacji. Naprawdę warto "potrząsnąć " światem realnej władzy, po to wybieranej, żeby społeczeństwu służyła ( a nie do panoszenia się)- i przypomnieć o zwykłej rzeczywistości, o tym, że oprócz mega bogatych i średniaków, istnieje spory obszar z kiepskimi dochodami a nawet całkowitej biedy. Z natury nie każdy jest przedsiębiorczy, tak jak nie każdy ma predyspozycje do zarządzania ( choćby miał Bóg wie jakie dypolomy). Rolą demokratycznego państwa jest stworzenie warunków dla godziwej egzystencji całego społeczeństwa. Nikt nie panuje nad rozpasaniem niektótrych ludzi władzy, co występuje na różnych szczeblach. Immunitety powinny zostać wyeliminowane.Wszyscy wiedzą, że np. gość wciąż spędza czas na upilstwie, tygodniami nie ma go w pracy, co nie przeszkadza mu brać "wypasionych" poborów. I nic się nie dzieje przez lata. Nie chcemy takich sytuacji bezkarności. Ustawicznej kontroli wymaga system przyznawania dotacji na inwestycje. Za błędy w tej sferze, za kumoterstwo należy bezwzględnie wyciągać konsekwencje. Troska o przyszłość, nie tylko tych "ustawionych":, ale o los przeciętnego Polaka - to powinno przyświecać władzy "na górze", począwszy do prezydenta i parlamentu, po kolejne szczeble. Polska rodzina, to także problem demograficzny, dlatego in vitro powinno być dostępne dla małżeństw, które chcą mieć swoje potomstwo, i gdy inne metody leczenia ich zawiodły. Kabarety fajne są, czasami, ale poważne sprawy, p;oważne problemy wymagają zachowania powagi i dotrzymywania obietnic.
|
PL
f00-22b
|
~ punkt widzenia Oby rodacy mądrze wybrali. Potrzebny nam spokój (tj. zero destrukcyjnego pieniactwa) i dobre relacje z innymi krajami. Niezbędny dynamiczny rozwój,jasne kryteria podziału środków budżetowych ze wskazaniem na wsparcie od lat niedoinwestowanych regionów. Służba zdrowia powinna systemowo "wyzdrowieć", NFZ raczej zbędny, zbyt kosztowny i często niesprawiedliwy pośrednik. Ta dziedzina wymaga rozważnych zmian. Konieczna reforma powiatów. Starostwa jak najszybciejn sprowadzić do statusu dawnych urzędów rejonowych. Rady powiatu niepotrzebne i w ogóle przerost administracyjny w związku z władzami powiatu. Wystarczy starostwo jako urząd służący samorządnym gminom. Starosta - urzędnik mianowany.Konieczna zmiana upolitycznionej ordynacji wyborczej. Czekamy na okręgi jednomandatowe i przejrzysty system liczenia głosów, bez partyjncyh preferencji. Niezbędne dofinansowywanie metody in vitro. Tylko niegodziwcy nie są w stanie zrozumieć dramnatów wielu małżeństw. Dzięki in vitro ci ludzie mają szanse na WŁASNE dzieci. Metoda może być tak realizowana, żeby nie było zapasowych zarodków ( wg propozycji posła Gowina), więc i Kościół powinien akceptować ten stan rzeczy. Warto modlić się o pomyślność polskich rodzin. Małżeństwa z dziećmi to skarb narodu, zwłaszcza że w dziedzinie demografii "spadamy" . Który z kandydatów na prezydenta wykaże największą zbieżność z moimi poglądami, na tego zagłosuję.
|
PL
c1b-074
|
|
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
|
|
reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
|