Przy zestawach 2-panelowych montowanych na budynku mieszkalnym wkład własny wynosi 1690 złotych, a w przypadku zestawów 3-panelowych - 1868 złotych. Jeśli solary mają być zainstalowane na innym budynku lub na gruncie kwoty te wynoszą odpowiednio - 1025 złotych przy zestawie 2-panelowym i 2128 złotych przy zestawie 3-panelowym.
Najpierw właściciele posesji, którzy zadeklarowali udział w projekcie, powinni zgłosić się do urzędu żeby podpisać umowę. - Potem, najpóźniej do 19 lipca, muszą wpłacić pieniądze, bo od tego zależy termin montażu. W tym samym czasie przedstawiciele wykonawcy sprawdzą czy miejsca, w których mają być instalowane solary, są do tego przygotowane, a sam montaż rozpocznie się od 20 lipca. W pierwszej kolejności kolektory będą montowane w tych miejscowościach, z których otrzymamy najwięcej wpłat, a wszystkie urządzenia mają być zainstalowane do 28 września - wyjaśnia procedurę instalacji OZE wójt Lech Rębacz.
Większość mieszkańców gminy Księżpol chce montować solary na dachach lub ścianach budynków mieszkalnych, które są obłożone niższym, bo 8-procentowym podatkiem VAT. Takich instalacji będzie 130, w tym 80 składających się z 3 paneli i 50 - 2-panelowych. Na gruncie lub na innych budynkach niż mieszkalne, kolektory słoneczne będą montowane na 30 posesjach. W 16 przypadkach będą to zestawy 2-panelowe, a w 14 - 3-panelowe.
Cała inwestycja będzie kosztować prawie 1 milion 755 tysięcy złotych, z czego do 85 procent kosztów netto Gmina Księżpol pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.