Pracownicy Nadleśnictwa Biłgoraj oraz zaproszeni goście wzięli udział w obchodach Dni Lasu, które odbyły się w piątek, 25 maja. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji obecnych i byłych pracowników oraz ich rodzin. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do Pawilonu Promocji Gospodarki Leśnej gdzie nastąpiła część oficjalna uroczystości.
Wszystkich zebranych powitał nadleśniczy Piotr Mróz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. poseł Piotr Olszówka, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Jerzy Sądel, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych oraz dyrektor Zespołu Szkół Leśnych Barbara Serafin.
- To na nas leśnikach spoczywa odpowiedzialność za dobro i piękno polskich lasów, które powierzył nam naród, nie możemy w żaden sposób naruszyć zaufania jakim zostaliśmy obdarzeni - mówił nadleśniczy Piotr Mróz. Nadleśniczy nawiązał również do setnej rocznicy powstania Nadleśnictwa Biłgoraj, która przypada w tym roku. Jak mówił pracownicy Nadleśnictwa spędzili wiele godzin w archiwach w poszukiwaniu nazwiska pierwszego nadleśniczego, który 26 listopada 1918 roku złożył podpis pod aktem przejęcia od zaborców tartaku parowego w Zwierzyńcu. - Chcielibyśmy upamiętnić pierwszego nadleśniczego w monografii, która zostanie wydana w tym roku - mówił nadleśniczy Mróz.
Piątkowe spotkanie było również okazją do nagrodzenia pracowników Nadleśnictwa. Wyróżnienia za wkład pracy z rąk nadleśniczego Mroza odebrali Anna Magdziarz oraz Paweł Dec. Uroczystość występem uświetnili sygnaliści oraz bajarze z ZSL w Biłgoraju.
Nadleśnictwo Biłgoraj powstało po I wojnie światowej. W listopadzie 2018 roku nadleśniczy otrzymał polecenie przejęcia od zaborców tartaku parowego w Zwierzyńcu. Początkowo w skład Nadleśnictwa Biłgoraj wchodziły kompleksy leśne w okolicach Biłgoraja. Były to leśnictwa Wola i Bojary, a w późniejszym czasie również Luchów. W 1933 roku Nadleśnictwo Biłgoraj miało ponad 4762 ha powierzchni i obejmowało uroczyska: Wola, Różnówka, Bojary, Luchów oraz Topólcza.